Najskuteczniejsze zabiegi na zmarszczki na czole, wokół ust, pod oczami i na brodzie

Zmarszczki to jedna z najbardziej widocznych oznak starzenia się skóry. Wygładzenie zmarszczek to najskuteczniejszy sposób na wizualne odmłodzenie skóry i przywrócenie nienagannego wyglądu twarzy. Samo stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych to za mało. Najskuteczniejszym sposobem na usuwanie zmarszczek są profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej, przynoszące spektakularne i długotrwałe efekty.

Jeśli zabiegi na zmarszczki wykonuje sprawdzony lekarz, stanowi to gwarancję bezpieczeństwa zabiegu. Chcesz usunąć zmarszczki na czole czy kurze łapki? Centrum Medyczne Hygea na Śląsku jest miejscem, które przychodzi z odpowiedzią na Twoje potrzeby. Tychy to jedno z najlepszych miejsc, gdzie dostępne są takie zabiegi, jak wygładzanie zmarszczek kwasem hialuronowym, botoksem czy osoczem bogatopłytkowym, a wykonuje je u nas sprawdzony lekarz z tradycją opieki medycznej nad pacjentami sięgającą dekad doświadczenia zawodowego.


Szczegółowe informacje na temat Poradni Medycyny Estetycznej w CM Hygea w Tychach na Śląsku można znaleźć w zakładce Poradni Medycyny Estetycznej (CM Hygea, Śląsk – Tychy)

 

Kwas hialuronowy na zmarszczki w Tychach na Śląsku

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów na zmarszczki jest wypełnianie zmarszczek i bruzd kwasem hialuronowym. Tego typu zabiegi umożliwiają natychmiastowe wygładzenie nawet głębokich bruzd. Wykorzystywany jest usieciowany kwas hialuronowy, czyli preparat zawierający kwas hialuronowy o większej liczbie wiązań krzyżowych. Taki kwas hialuronowy znacznie wolniej podlega naturalnej degradacji w organizmie pod wpływem enzymów – a to oznacza dłuższe utrzymywanie efektu.

 

Jakie zastosowanie znajduje taki kwas hialuronowy?

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu wzdłuż zmarszczek na czole, bruzd nosowo-wargowych czy bruzd marionetek. Można także zastosować kwas hialuronowy pod oczy. Efekty redukcji zmarszczek kwasem hialuronowym utrzymują się aż przez kilka-kilkanaście miesięcy!

 

Nieusieciowany kwas hialuronowy

Nieusieciowany kwas hialuronowy to kwas hialuronowy szybko poddawany degradacji w organizmie. Tego typu preparat także umożliwia wygładzanie drobnych zmarszczek, jednak nie zapewnia natychmiastowego efektu wypełnienia zmarszczek. Taki zabieg pozwala z kolei na kompleksowe nawilżenie skóry i poprawę jej kondycji, a można to osiągnąć, ostrzykując większe partie skóry.

Połączenie kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej

Z kolei połączenie kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej, czyli zabieg Mezobotox to propozycja dla tych osób, borykają się z problemem zmarszczek mimicznych.

Botoks na zmarszczki mimiczne

Toksyna botulinowa to związek pozwalający na niemal natychmiastowe wygładzenie zmarszczek mimicznych. Ostrzykiwanie zmarszczek prowadzi do miejscowego zablokowania przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, co przekłada się na ograniczenie mimiki wybranych partii twarzy.

Idealnie sprawdza się botoks na zmarszczki palacza, czyli pionowe zmarszczki wokół ust.

Kolejnym zastosowaniem jest botoks na zmarszczki na czole czy pod oczami.

Ostrzykiwanie zmarszczek trwa kilkanaście minut, a efekty zabiegu utrzymują się przez wiele miesięcy. Gdy toksyna botulinowa przestanie działać, zabieg można powtórzyć.

Botoks a kwas hialuronowy – dwie różne procedury

Wiele osób myli zabiegi na zmarszczki z botoksem i kwasem hialuronowym, podczas gdy są to dwie różne procedury.

Kwas hialuronowy

Objętościowe wypełnienie zmarszczek i bruzd zapewnia kwas hialuronowy.

Botoks

Botoks hamuje czasowo aktywność mięśni mimicznych twarzy.

Czy botoks jest szkodliwy?

Toksyna botulinowa oddziałuje wyłącznie na wybrane mięśnie mimiczne, nie wpływa zatem na cały organizm i nie prowadzi do wystąpienia jakichkolwiek zagrożeń zdrowotnych.

A jak uniknąć efektu maski wywołanego przez botoks?

Sprawdzony lekarz umiejętnie użyje toksyny botulinowej, dzięki czemu uzyskany zostanie naturalny efekt. To jest właśnie kluczowa informacja, dlaczego Poradnia Medycyny Estetycznej w CM Hygea Tychy na Śląsku jest miejscem, w którym osiągniesz bezpiecznie swoje cele.

Fibryna i osocze bogatopłytkowe – wygładzanie zmarszczek poprzez autoregenerację

Osocze bogatopłytkowe oraz fibryna to wyjątkowe preparaty umożliwiające kompleksowe odmłodzenie skóry i redukcję zmarszczek. Znajdują wszechstronne zastosowanie w terapiach anti-aging, pozwalając na wygładzanie zmarszczek na czole, wokół oczu i ust, a także na brodzie.

Tym, co wyróżnia tego typu zabiegi jest możliwość pozyskania osocza i fibryny z krwi własnej pacjenta. Oznacza to, że taki preparat jest całkowicie bezpieczny, a zarazem – bardzo skuteczny.

Zabieg wygładzania zmarszczek osoczem lub fibryną polega na pobraniu próbki krwi, a następnie jej odpowiednim odwirowaniu. Otrzymywany jest w ten sposób koncentrat płytek krwi (osocze bogatopłytkowe) lub płytek krwi zawieszonych w trójwymiarowej siateczce włókien fibrynowych. Płytki krwi uwalniają czynniki wzrostu, które pobudzają procesy autoregeneracyjne. Dzięki temu możliwe jest wygładzenie zmarszczek, wzmocnienie struktury skóry i jej ujędrnienie.

A czym różni się zabieg osocza od fibryny?

W przypadku fibryny (Plasma complex) uwalnianie czynników wzrostu jest stopniowe i trwa dłużej, co pozwala na uzyskanie bardziej długotrwałych efektów. Aby efekty te były spektakularne – konieczne jest wykonanie serii kilku zabiegów z osoczem lub fibryną.

Dermapen 4 – odmładzanie przez nakłuwanie

Dermapen 4 to zabieg intensywnego nakłuwania skóry, co prowadzi do pobudzenia syntezy włókien kolagenowych i przebudowy struktury skóry.

Urządzenie wykorzystywane podczas zabiegu umożliwia wykonanie prawie 2000 nakłuć na sekundę, gdyż wyposażony jest w liczne, cieniutkie igiełki. Nakłuwaniu skóry na określoną głębokość towarzyszyć może aplikacja na skórę preparatów odżywczych. Dzięki temu możliwa jest redukcja zmarszczek na drodze samego nakłuwania i pobudzenia syntezy włókien kolagenowych, jak i kompleksowego odżywienia skóry.

Aby uzyskać najlepszy efekt, wskazane jest wykonanie serii zabiegów, powtarzanych co 1-3 tygodnie. Zabieg pozwala zlikwidować zmarszczki pod oczami, wygładza zmarszczki na czole oraz zmarszczki na policzkach czy brodzie.

Szczegółowe informacje na temat Poradni Medycyny Estetycznej w CM Hygea w Tychach na Śląsku można znaleźć w zakładce Poradni Medycyny Estetycznej (CM Hygea, Śląsk – Tychy)