Kwas hialuronowy to jedna z najskuteczniejszych substancji o działaniu nawilżającym. Z powodzeniem wykorzystywany jest w kosmetykach do twarzy i ciała. Najskuteczniejszy jest kwas hialuronowy wstrzykiwany śródskórnie. Taka mezoterapia kwasem hialuronowym zapewnia skuteczne nawilżanie skóry. Tychy to jedno z miast, gdzie możliwe jest wykonanie zabiegu mezoterapii przez sprawdzonego lekarza w Centrum Medycznym Hygea na Śląsku. Tu skóra odzyskuje nienaganny wygląd, a twarz jest odmłodzona.


Szczegółowe informacje na temat Poradni Medycyny Estetycznej w CM Hygea w Tychach na Śląsku można znaleźć w zakładce Poradni Medycyny Estetycznej (CM Hygea, Śląsk – Tychy)

 

Kto powinien zdecydować się na zabieg z kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to jeden z najbezpieczniejszych preparatów wykorzystywanych w zabiegach medycyny estetycznej. Jest to związek naturalnie występujący w organizmie. Zatem preparaty z kwasem hialuronowym są doskonale tolerowane i w pełni biokompatybilne.

W zabiegach mezoterapii, która polega na ostrzykiwaniu większych partii skóry niewielkimi objętościami kwasu hialuronowego, wykorzystywany jest nieusieciowany kwas hialuronowy. Oznacza to, że wykorzystywane są cząsteczki o krótkich łańcuchach oraz niewielkim okresie półtrwania.

Taki nieusieciowany kwas hialuronowy ma zdolność wiązania cząsteczek wody. Przekłada się to na doskonałe nawilżenie skóry i jej odżywienie. Z kolei usieciowany kwas hialuronowy cechuje się występowaniem krzyżowych wiązań między łańcuchami kwasu hialuronowego. To z kolei czyni kwas hialuronowy bardziej odpornym na działanie enzymów. Przekłada się to na dłuższy okres półtrwania preparatu. Z tego powodu tego typu kwas hialuronowy wykorzystywany jest w zabiegach wypełniania zmarszczek oraz wolumetrii twarzy.

Najważniejsze wskazania do mezoterapii kwasem hialuronowym to nawilżenie i odżywienie skóry, co przekłada się na jej wygładzenie, rozświetlenie, a także przywrócenie jędrności.

 

Jak przebiega zabieg nawilżania i liftingu skóry (Tychy i okolice)

Mezoterapia kwasem hialuronowym to zabieg, który może być wykonany w obrębie twarzy, szyi i dekoltu, dłoni czy innego obszaru skóry. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut i polega na wielokrotnym nakłuwaniu skóry w celu wprowadzenia w skórę preparatu z kwasem hialuronowym. Co istotne, skóra przed zabiegiem jest dezynfekowana i znieczulana. Choć po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, to objaw ten ustępuje samoistnie w ciągu kilkunastu godzin.

Aby osiągnąć maksymalne efekty, zalecane jest powtórzenie zabiegów 3-4 razy, a optymalna częstotliwość to jeden zabieg na trzy tygodnie.

 

Czy każdy może wykonać zabieg z kwasem hialuronowym?

Przeciwwskazaniami do wstrzyknięcia kwasu jest ciąża i karmienie piersią, stany gorączkowe, choroby autoimmunologiczne oraz infekcje skóry. Ponadto zabieg jest odradzany pacjentom z alergią na inne wypełniacze, np. kwas polimlekowy.

Mezoterapia kwasem hialuronowym jest zabiegiem bezpiecznym. Ewentualne alergie czy jakiekolwiek powikłania związane z zabiegiem występują sporadycznie.

 

Efekty nawilżania skóry kwasem hialuronowym w CM Hygea na Śląsku (Tychy)

Tym, co czyni zabieg z kwasem hialuronowym naprawdę wyjątkowym, jest możliwość natychmiastowego powrotu do codziennej aktywności zaraz po zabiegu.

Ponadto zabieg cechuje znaczna uniwersalność. Kwas hialuronowy może być wstrzykiwany techniką mezoterapii igłowej, w ramach profilaktyki procesów starzenia, a także nawilżenia i odżywienia młodej skóry. Mezoterapia kwasem hialuronowym wspomaga: 

  1. redukowanie oznak starzenia się skóry,
  2. spowalnianie powstawanie zmarszczek,
  3. poprawę wiotkości skóry.

Dzięki nawilżaniu skóry kwasem hialuronowym uzyskać można efekt delikatnego liftingu skóry.

Po 9- 12 miesiącach od wstrzyknięcia kwas hialuronowy ulega stopniowej degradacji i wchłonięciu, stąd konieczność powtarzania zabiegu. Taka odwracalność zabiegu świadczy o fizjologicznym działaniu kwasu hialuronowego i jego naturalnej nietrwałości. Zabieg trwa około 30 minut i jest poprzedzony zastosowaniem kremu znieczulającego. Po ustąpieniu obrzęku efekt jest w pełni widoczny.

 

Szczegółowe informacje na temat Poradni Medycyny Estetycznej w CM Hygea w Tychach na Śląsku można znaleźć w zakładce Poradni Medycyny Estetycznej (CM Hygea, Śląsk – Tychy)