Kształtne, pełne usta to jeden z symbolów kobiecości. Usta mają ogromny wpływ na to, jak wygląda nasza twarz, co wynika zarówno z ich lokalizacji, ale także – postrzeganiu ich jako ważnego atrybutu urody.

Nie każdy został obdarzony przez naturę dużymi, wyrazistymi ustami – ale dziś można to zmienić. Wystarczy poddać się trwającemu kilkadziesiąt minut zabiegowi modelowania ust kwasem hialuronowym. Możliwe jest wówczas uzyskanie natychmiastowego efektu pełniejszych i bardziej kształtnych ust, który utrzymuje się przez wiele miesięcy.

Gdzie można wykonać korektę ust? Tychy na Śląsku to jedno z miast, gdzie taki zabieg wykonywany jest przez sprawdzonego lekarza w Centrum Medycznym Hygea z tradycją opieki medycznej nad pacjentami sięgającą dwóch dekad historii i doświadczenia.


Szczegółowe informacje na temat Poradni Medycyny Estetycznej w CM Hygea w Tychach na Śląsku można znaleźć w zakładce Poradni Medycyny Estetycznej (CM Hygea, Śląsk – Tychy)

 

Korekta kształtu i objętości ust – dla kogo jest ten zabieg?

Modelowanie kształtu i wielkości ust to zabieg, któremu może poddać się każda osoba niezadowolona z wyglądu ust. Ta szybka i mało inwazyjna procedura pozwala na uzyskanie pożądanego wyglądu ust.

Zabieg jest idealny dla osób, u których występuje asymetria ust – dotyczy to zarówno lewej i prawej strony ust, jak i wargi dolnej i górnej. U wielu osób warga dolna jest pełniejsza niż górna – można zniwelować te dysproporcje, dodając objętości wardze górnej. Ponadto można skorygować wygląd lewej i prawej strony ust.

Wskazaniem do wykonania zabiegu są opadające kąciki ust, które sprawiają, że twarz wygląda smutno, poważnie i znacznie starzej. Korekta kształtu i objętości ust idealnie sprawdza się u tych osób, u których wraz z wiekiem usta tracą objętość i stają się coraz bardziej wiotkie.

To ponadto idealny sposób, aby odmłodzić okolicę ust, nawilżyć i wygładzić skórę wokół ust, zredukować widoczność drobnych zmarszczek i dlatego ogromnie nas cieszy, że jest dostępny na Śląsku w Tychach w naszym Centrum Medycznych Hygea.

Podczas zabiegu wykorzystywany jest preparat zawierający usieciowany kwas hialuronowy. Taki preparat podlega znacznie wolniejszej degradacji w organizmie, dzięki czemu efekt utrzymuje się przez wiele miesięcy. Dzięki odpowiedniej plastyczności preparatu, idealnie naśladuje on tkankę i pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego efektu.

 

Korekta ust kwasem hialuronowym (Tychy na Śląsku w CM Hygea) – zabieg krok po kroku

 

1. Krok pierwszy zabiegu korekty ust CM Hygea na Śląsku w Tychach

Zabieg modelowania ust poprzedzony jest konsultacją z naszym lekarzem – specjalistą w zakresie medycyny estetycznej. To lekarz podczas konsultacji wyklucza obecność przeciwwskazań do zabiegu i omawia z pacjentem oczekiwany efekt.

 

2. Krok drugi zabiegu korekty ust kwasem hialuronowym

Z kolei sam zabieg rozpoczyna się od znieczulenia ust kremem, po czym wykonywane są iniekcje kwasu hialuronowego. Preparat wprowadzany jest przy pomocy cieniutkiej igiełki, a miejsca iniekcji oraz objętości wprowadzanego preparatu są ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta. Zabieg trwa około 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu okolica ust może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak objawy te ustępują samoistnie.

 

3. Krok trzeci, czyli pielęgnacja ust po zabiegu korekty kształtu i objętości ust 

Aby zapewnić odpowiednią regenerację okolic ust po zabiegu korekty kształtu i objętości ust, a także zapobiec przemieszczaniu preparatu – należy pamiętać o kilku zaleceniach:

 • W ciągu 24 godzin po zabiegu nie należy pić gorących napojów
 • Niewskazane jest wykonywanie makijażu w pierwszej dobie po zabiegu.
 • Przez 2-3 dni po zabiegu należy unikać opalania, sauny czy basenu, a także palenia papierosów oraz picia alkoholu.

Przez kilka pierwszych dni po zabiegu mogą być wyczuwalne niewielkie nierówności czy grudki. Aby zapewnić prawidłową dystrybucję preparatu, wskazane jest wykonywanie delikatnego masażu ust. Lekarz wykonujący zabieg instruuje pacjenta, w jaki sposób należy wykonywać taki masaż. Po zabiegu korekty kształtu i objętości ust koniecznie dopytaj lekarza i upewnij się, że wszystko jest dla Ciebie zrozumiałe i wszystko pamiętasz prawidłowo.

 

Powiększanie ust przed i po – efekty zabiegu 

Modelowanie ust kwasem hialuronowym pozwala na uzyskanie wymarzonego kształtu ust. Gdy wykonywana jest korekta ust, po jakim czasie można ocenić efekty? Wystarczy poczekać kilka dni, aż ustąpi obrzęk i zaczerwienienie – wówczas można ostatecznie ocenić kształt wielkość ust. Efektami zabiegu są:

 • wymodelowanie kształtu ust,
 • przywrócenie symetrii między lewą a prawą stroną ust,
 • a także skorygowanie dysproporcji między wargą dolną a górną,
 • efektem zabiegu jest także nawilżenie ust,
 • podkreślenie czerwieni wargowej,
 • a także wygładzenie skóry wokół ust.

Efekty powiększania ust utrzymują się średnio aż przez 6-8 miesięcy, zaś ostateczny czas utrzymywania się efektu jest zależny od tempa degradacji preparatu w ciele. Aby maksymalnie spowolnić ten proces, wskazane jest unikanie palenia papierosów oraz ekspozycji na słońce.

 

Przeciwwskazania do korekty kształtu ust

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu powiększania ust. Każdy lekarz powinien przeprowadzić przed zabiegiem wywiad z pacjentem. Bez względu zatem, czy skorzystasz z pomocy naszego lekarza w CM Hygea, pamiętaj, by taki wywiad z pacjentem przeprowadził z Tobą każdy lekarz, którego wybierzesz.

Jeśli istnieją czasowe lub stałe przeciwwskazania do zabiegu – procedura nie może zostać wykonana.

 • Najważniejszym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu.
 • Zabieg odradzany jest osobom z niewyrównaną cukrzycą, problemami z krzepliwością krwi, nowotworami czy schorzeniami autoimmunologicznymi.
 • Kolejne czynniki uniemożliwiające wykonanie zabiegu to jakiekolwiek infekcje czy stany zapalne w okolicy ust. Wówczas zabieg będzie odroczony w czasie, ale nie niemożliwy. Jest dozwolony, gdy stan zapalny zostanie wyleczony.

 

Szczegółowe informacje na temat Poradni Medycyny Estetycznej w CM Hygea w Tychach na Śląsku można znaleźć w zakładce Poradni Medycyny Estetycznej (CM Hygea, Śląsk – Tychy)