Zmarszczki na czole to jedne z najbardziej widocznych zmarszczek – są rozległe i głębokie. Prędzej czy później zmarszczki te pojawiają się u każdego. I wówczas nie wystarczy sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy.

Aby pozbyć się zmarszczek na czole, najlepiej sprawdzają się zabiegi medycyny estetycznej, takie jak osocze bogatopłytkowe, mezoterapia, Dermapen czy botoks.

Wszystkie te zabiegi na zmarszczki na czole wykonać można w Tychach, w nowym Gabinecie Medycyny Estetycznej Centrum Medycznego Hygea z 20-letnią tradycją świadczenia profesjonalnych usług medycznych.

Skąd się biorą zmarszczki na czole?

Jedną z najbardziej oczywistych przyczyn pojawienia się zmarszczek na czole są fizjologiczne procesy starzenia się skóry.

W efekcie spadku syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, a także stopniowego zaniku lipidowej warstwy ochronnej dochodzi do nadmiernego przesuszenia skóry, jej ścieńczenia i osłabienia jej struktury. Nie bez znaczenia jest także długotrwała praca mięśni mimicznych – a tych na czole nie brakuje.

Ponadto czynnikami sprzyjającymi powstaniu zmarszczek na czole jest nadmierna ekspozycja na słońce, palenie papierosów, niewystarczające nawodnienie organizmu czy niewłaściwa pielęgnacja skóry.

Zmarszczki na czole to przede wszystkim zmarszczki poprzeczne, ciągnące się na całej szerokości czoła. Powstają one  efekcie skurczów mięśnia nadczasznego. Ponadto może pojawić się lwia bruzda, czyli głęboka, krótka zmarszczka zlokalizowana między brwiami. Powstaje ona w wyniku marszczenia brwi.

Botoks na zmarszczki na czole (Tychy, Śląsk)

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów wygładzających zmarszczki na czole jest botoks, czyli ostrzykiwanie toksyną botulinową.

Ponieważ u podłoża powstawania zmarszczek na czole leży wzmożona praca mięśni mimicznych twarzy, zablokowanie ich aktywności przy pomocy botoksu pozwala na czasowe wygładzenie zmarszczek pod oczami. Toksyna botulinowa blokuje przewodnictwo impulsów nerwowo – mięśniowych, przez co ograniczona zostaje praca wybranych mięśni mimicznych. Pozwala to niemal natychmiast zmniejszyć widoczność zmarszczek mimicznych na czole, a także ograniczyć ich pogłębianie się.

Redukowanie zmarszczek na czole toksyną botulinową to krótki zabieg, trwający kilkanaście minut. Zawsze poprzedzony jest konsultacją z lekarzem, który wyklucza obecność przeciwwskazań do zabiegu. Najważniejsze z nich to nadwrażliwość na toksynę botulinową, ciąża i laktacja, a także infekcje skórne w miejscu iniekcji.

Pełny efekt zabiegu można ocenić po kilku – kilkunastu dniach, gdy zauważalne jest wygładzenie zmarszczek na czole. Efekty zabiegu botoksu utrzymują się przez kilka miesięcy i po tym czasie można powtórzyć zabieg.

Mezoterapia kontra zmarszczki na czole (CM Hygea na Śląsku)

Skutecznym zabiegiem umożliwiającym zmniejszenie widoczności zmarszczek na czole jest mezoterapia. Szczególnie polecany jest zabieg Mezobotox, który łączy w sobie ostrzykiwanie mięśni toksyną botulinową z nawilżaniem jej i odżywianiem przy pomocy kwasu hialuronowego.

Ta unikatowa technologia odmładzania skóry pozwala na jednoczesną rewitalizację skóry i poprawę jej elastyczności, jak i zmniejszenie widoczności zmarszczek.

Podobnie jak w przypadku zabiegu z samą toksyna botulinową, wystarczy wykonać jeden zabieg raz na kilka miesięcy, a w razie potrzeby procedura może być powtórzona.

Dermapen 4 na zmarszczki na czole (Tychy i okolice)

W celu redukcji zmarszczek na czole można poddać się zabiegowi intensywnego nakłuwania skóry przy pomocy urządzenia Dermapen 4. Aparat ten wyposażony jest w liczne, cieniutkie igiełki, co pozwala na nakłuwanie skóry z imponującą częstotliwością nawet 2000 razy na sekundę. Dzięki temu stymulowane są procesy remodelingu skóry, czyli przebudowy jej struktury. Aktywowane są procesy syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, pobudzone zostaje krążenie krwi. Skóra staje się wygładzona, ujędrniona, wzmocniona.

Aby zredukować zmarszczki na czole wskazane jest wykonanie serii kilku zabiegów, najczęściej 3 – 6, powtarzanych w odstępie 2 – 4 tygodni.

Usuwanie zmarszczek na czole osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe i fibryna to zabiegi, które pozwalają na kompleksowe odmłodzenie i rewitalizację skóry. Skóra ostrzykiwana jest koncentratem płytek krwi pozyskanym od pacjenta, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny, a zarazem – bardzo skuteczny.

Wystarczy pobrać próbkę krwi od pacjenta, po czym odwirować ją w celu uzyskania ostatecznego preparatu, którym ostrzykiwana jest skóra. Płytki krwi uwalniają czynniki wzrostu, które pobudzają procesy kolagenogenezy, czyli syntezy nowych włókien kolagenowych. Ponadto efektem zabiegu jest nasilona angiogeneza, czyli powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Jeden zabieg trwa kilkadziesiąt minut, a dla uzyskania najlepszych efektów wskazane jest powtórzenie zabiegu 3 – 6 razy.

Efekty zabiegu z osoczem bogatopłytkowym, wykonywanym w Gabinecie Medycyny Estetycznej CM Hygea w Tychach utrzymują się nawet przez kilkanaście miesięcy.

Szczegółowe informacje na temat Poradni Medycyny Estetycznej w CM Hygea w Tychach na Śląsku można znaleźć w zakładce Poradni Medycyny Estetycznej (CM Hygea, Śląsk – Tychy)