Stymulacja regeneracji, przebudowy i naturalnego uzyskania objętości

W celu odmłodzenia skóry i jej rewitalizacji konieczne jest aktywowanie naturalnych procesów regeneracji. Przebudowa struktury skóry na drodze stymulowania syntezy włókien kolagenowych pozwala na jej wzmocnienie, ujędrnienie oraz wygładzenie. Niezwykle skutecznym zabiegiem stymulującym procesy regeneracyjne jest zabieg z wykorzystaniem autologicznych wypełniaczy, takich jak fibryna i osocze bogatopłytkowe. Centrum Medyczne Hygea i nasz nowy Gabinet Medycyny Estetycznej na Śląsku, który prowadzi lekarz ze specjalizacją medycyny estetycznej, lek. med. Mateusz Walencki, to miejsce, gdzie tego typu zabiegi są wykonywane.

Szczegółowe informacje na temat Poradni Medycyny Estetycznej w CM Hygea w Tychach na Śląsku można znaleźć w zakładce Poradni Medycyny Estetycznej (CM Hygea, Śląsk – Tychy)

 

Czy jest osocze bogatopłytkowe i fibryna?

Osocze bogatopłytkowe oraz fibryna to materiały autologiczne, czyli pozyskiwane bezpośrednio od pacjenta. Przekłada się to na bezpieczeństwo stosowania tych preparatów, a także ich wysoką skuteczność. Osocze i fibryna otrzymywane są na drodze pobrania kilkudziesięciu mililitrów krwi i jej odwirowania.

 • Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi – niewielkich komórek uwalniających czynniki wzrostu. Te związki stymulują komórki do podziałów i różnicowania, co przekłada się na aktywowanie procesów regeneracyjnych.
 • Z kolei fibryna bogatopłytkowa to osocze wzbogacone o włókna fibryny; dzięki obecności tego białka czynniki wzrostu uwalniane są stopniowo, dzięki czemu zabieg pozwala uzyskać długotrwały efekt.

 

Jak działa osocze bogatopłytkowe?

Metabolizm komórek

Osocze bogatopłytkowe i fibryna to zabiegi wykonywane w celu rewitalizacji skóry i jej odmłodzenia. Ostrzykiwanie skóry twarzy pozwala na jej:

 • rozświetlenie,
 • wygładzenie zmarszczek,
 • zredukowanie przebarwień
 • oraz drobnych blizn potrądzikowych,
 • możliwe jest także rozjaśnienie sińców pod oczami.

Takie efekty zabiegu wynikają z pobudzenia metabolizmu komórek.

 

Wzmocnienie i ujędrnienie skóry

Kolejnym mechanizmem działania osocza jest stymulowanie syntezy włókien kolagenowych, co przekłada się na:

 • wzmocnienie struktury skóry,
 • jej pogrubienie
 • oraz wygładzenie.

Ostatecznie – skóra jest wzmocniona oraz ujędrniona.

 

Odżywienie i dotlenienie komórek

I wreszcie – osocze bogatopłykowe oraz fibryna stymulują powstawanie nowych naczyń krwionośnych, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona.

 

Wiotkość, blizny, rozstępy

Osocze i fibryna mogą być wykorzystane nie tylko w zabiegach wykonywanych na skórze twarzy. W Centrum Medycznym Hygea w nowym Gabinecie Medycyny Estetycznej w Tychach na Śląski poza obszarem twarzy zajmujemy się skórą szyi i dekoltu, dłoni, a także dowolnymi obszarami skóry, które są dotknięte wiotkością czy bliznami, czy rozstępami.

 

Łysienie

Co ważne! Osocze wykorzystywane jest w celu wspomagania terapii łysienia. Wykonanie zabiegu na skórze głowy pozwala na wzmocnienie mieszków włosowych, ograniczenie nadmiernego wypadania włosów oraz pobudzenia tempa ich wzrostu.

Po zastosowaniu osocza bogatopłytkowego włosy są zauważalnie mocniejsze.

 

Kto może poddać regeneracji (osocze bogatopłytkowe Tychy i okolice)

Wskazaniem do wykonania zabiegu ostrzykiwania skóry osoczem bogatopłytkowym lub fibryną jest potrzeba rewitalizacji skóry. Zabieg doskonale sprawdza się zarówno u osób młodych, jak i bardziej dojrzałych.

 • Osoby, które nie zauważają jeszcze u siebie oznak starzenia skóry, mogą zdecydować się na zabieg w celu rozświetlenia skóry, usunięcia blizn potrądzikowych, zredukowania worków i sińców pod oczami.
 • Z kolei osoby dojrzałe wykonują zabieg w celu ujędrnienia i wzmocnienia skóry, wygładzenia drobnych zmarszczek, a także kompleksowego remodelingu skóry.
 • Ponadto zabiegi z osoczem bogatopłytkowym sprawdzają się po innych zabiegach medycyny estetycznej, takich jak laserowe wygładzanie zmarszczek czy Dermapen 4 – wówczas osocze bardzo skutecznie wspomaga pozabiegową regenerację skóry. Wszystkie te zabiegi są dostępne w Tychach na Śląsku w naszym nowym Gabinecie Medycyny Estetycznej CM Hygea, który prowadzi lek. med. Mateusz Walencki – czyli doktor i specjalista w zakresie medycyny estetycznej.

 

Jak przebiega zabieg z osoczem bogatopłytkowym?

W celu pozyskania osocza bogatopłytkowego lub fibryny konieczne jest pobranie kilkudziesięciu ml krwi. Następnie krew poddawana jest wirowaniu w specjalnej aparaturze, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie koncentratu płytek krwi, a w razie potrzeby – także fibryny. Pozyskany w ten sposób materiał jest wstrzykiwany śródskórnie w wybrane partie twarzy. Skóra zostaje uprzednio zdezynfekowana i znieczulona.

Cały zabieg trwa około 45 minut. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak objawy te ustępują samoistnie.

Leczenie seriami dla osiągnięcia upragnionych efektów

Aby uzyskać spektakularne efekty, wskazane jest wykonanie serii 3-6 zabiegów z osoczem bogatopłytkowym.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Wskazane jest wykonywanie zabiegu co trzy tygodnie. Potem dla podtrzymania efektu można wykonywać raz – dwa razy w roku zabieg przypominający.

Gdy w skórę wstrzykiwane jest osocze bogatopłytkowe, jak długo utrzymuje się efekt?

Skóra wygląda promiennie i młodziej przez kilka czy kilkanaście miesięcy. Pierwsze efekty zauważalne są już kilka lub kilkanaście dni po zabiegu. Ostateczny efekt można ocenić po upływie 2-3 miesięcy, gdy dojdzie do przebudowy skóry w efekcie syntezy włókien kolagenowych i powstania nowych naczyń krwionośnych.

Efektem zabiegu jest rozświetlenie skóry, jej ujędrnienie, a także zredukowanie zmarszczek czy przebarwień.

Ponadto po serii zabiegów można uzyskać efekt zredukowania widoczności blizn.

Skóra jest zrewitalizowana, jej struktura jest wzmocniona.

ZAPRASZAMY!

Szczegółowe informacje na temat Poradni Medycyny Estetycznej w CM Hygea w Tychach na Śląsku można znaleźć w zakładce Poradni Medycyny Estetycznej (CM Hygea, Śląsk – Tychy)